۱۳۹۹/۰۹/۰۵

شیطنت علیه فرهنگ مازندرانی همچنان ادامه دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶

سریال پایتخت این روزها از شبکه یک سیما میهمان خانه های مردم می باشد و تراژدی ادامه دار سالهای گذشته به واسطه اقدامات توهین آمیز بازیگران آن و مخاطب قراردادن مردم شریف مازندران خشم مردم این استان را برانگیخته است.

دکتر مسعود کاوه نوشت: دیشب پنجمین قسمت سریال پایتخت از شبکه یک سیما پخش شد که توهین های زیادی نسبت به مردمان انقلابی و همیشه در صحنه مازندران صورت گرفت. به چند مورد بصورت مختصر توجه کنید:

۱ـ تمام بازیگران اصلی این سریال از لحاظ اجتماعی دارای مشکلاتی هستند بجز یک بازیگر که لهجه اش غیر مازنی است. مثلا در این سریال نقی دروغگو و پاچه خوار، ارسطو کلاهبردار و زندانی، بهتاش بی ادب و بقیه بازیگران شمالی همینطور، اما خانم هما سعادت با لهجه غیرمازنی، خانمی موفق و توانمند است.

۲ـ تمام اقوام و دوستان نقی، معتاد یا سیگاری هستند مثلا تقی معتاد، بهتاش سیگاری، رحمان و رحیم معتاد و…

۳ـ با این دو مورد گفته شده اکثر بازیگران این سریال معتاد، عیاش یا بیکار هستند بجز یک بازیگر یعنی هما که اصالت غیر مازنی دارد.

۴ـ شغل آبرومندی برای بازیگران و اقوام آنها در نظر گرفته نشده، حتی فردی که دریافت کننده عضو اهدایی هست را معتاد معرفی می کند، یعنی در مازندران هیچ شغلی وجود ندارد؟؟؟؟؟

۵ـ مازندرانی ها در مراسم ولیمه حجاج، اقدام به مولودی خوانی و مدح اهل بیت می کنند در صورتیکه در این سریال دو بازیگر که دارای رفتار نابهنجار هستند یعنی رحمان و رحیم اقدام به مطربی می کنند.

۶ـ شخصیت های این سریال به بجز یک بازیگر که اصالت غیر مازنی دارد، ندید بدید معرفی کرده که برای رسیدن به مقاصدشان هر کاری می کنند مثلا نقی نحوه لباس پوشیدنش و نوع برخوردش با توجه به اقتضا تغییر می کند یا فریبا با توجه به شغلش تغییر ظاهر می دهد اما هما آدم خوبه سریال هست و هیچ تغییری نمی کند.

۷ـ در مازندران احترام به بزرگتر یک امر نهادینه هست اما همواره در این سریال بی احترامی به بزرگتر بدعت شده، مثلا بهتاش در سرتاسر سریال به مادر و دایی خودش توهین می کند، یا بهتاش و بهروز در طول سریال جلوی بزرگتر پای خود را دراز کرده و حتی زمانیکه مهمانان حضور دارند می خوابند.

۸ـ نماینده مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی را به گونه ای جلوه می دهد که این شخص توانمندی کافی ندارد و آدم ساده لوحی محسوب می شود. در صورتیکه نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی با توجه به مشارکت و حضور آنها در مجلس جز نمایندگان فعال و توانمند محسوب می شوند.

۹ـ توزیع آب زمزم با اصطلاح “یه ته استکانی” کافیه، نیز تداعی توزیع مشروب را می کرد.

۱۰ـ دوز و‌کلک و تلکه کردن و تیغ زدن از دیگران هم به مازندرانی ها نسبت داده شده است.

پر واضح است این اقدامات تصادفی نیست و این تراژدی از قبل در جهت تخریب فرهنگ اصیل مازندرانی طراحی شده و این سناریو را محسن تنابنده انجام داده، تنابنده همان فردی است که در آبانماه مردم را تهییج به اغتشاشات می کرد و پایتخت ۶ را آخرین همکاری خود با صدا و سیما اعلام می نماید و علاوه بر اینها وی ارسال کننده عکس طلبه جوان به مهناز افشار بود و منجر به مرگ یک انسان بی گناه شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.