۱۳۹۹/۰۵/۲۴

امدادرسانی به ۳۹۳ حادثه در ساری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

به گزارش صدای تبرستان، آتش نشانی ساری ۳۹۳ مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات را در خردادماه امسال انجام داد.

دومیرکلایی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری، گفت:این سازمان ۳۹۳ مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات را در خردادماه امسال انجام داد که در عملیات‌های صورت گرفته ۶۲ نفر از شهروندان از حوادث نجات یافتند.

وی افزود: با تلاش بی وقفه ماموران آتش نشانی در این مدت ۲۳۷ مورد عملیات اطفای حریق و ۱۵۶ مورد عملیات امداد و نجات انجام شده است.

دومیرکلایی با تاکید بر رعایت تمامی موارد ایمنی از سوی شهروندان جهت پیشگیری از وقوع حوادث، گفت: در اثر حریق و حوادث به وقوع پیوسته در خردادماه امسال ۳۵ نفر مصدوم شدند.

وی به افزایش گرمای هوا از خرداد ماه و نیز به روند افزایشی آمار حریق‌های علف هرز، زمین خالی و باغات کشاورزی اشاره کرد و افزود: ۶۵ درصد عملیات‌های آتش نشانان در این ماه را این نوع حریق‌ها تشکیل داده است که از شهروندان و کشاورزان در خواست می‌شود جهت حفظ منابع طبیعی و جنگلی و جلوگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی آتش نشانان از آتش زدن علف‌های هرز، ضایعات باغی و کشاورزی خودداری کنند.

دومیرکلایی با اشاره به امدادرسانی این سازمان به حوادث خارج از محدوده شهری،گفت: بر اساس وظایف انسان دوستانه و در راستای امدادرسانی به شهروندان و هموطنان حادثه دیده، آتش نشانی ساری در این مدت ۱۰۴ عملیات خارج از شهر داشته که ۴۱۰ مامور اتش نشان به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی ساری از شهروندان خواست در صورت وقوع حادثه ضمن حفظ خونسردی در کمترین زمان ممکن با شماره گیری ۱۲۵، آدرس دقیق و نوع حادثه را اطلاع رسانی کنند.