۱۳۹۹/۰۹/۰۵

سخنی با شهردار جدید ساری / مبلمان شهر ما

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۲

قربان نوروزی ـ خبرنگار

حیف است استان گل و بلبل، استان آب و چشمه و آبشار و رودخانه و دریا، استان همیشه بهار، استان جنگل و دشت و جلگه و استان گردشگری با بی توجهی های من و تو از منظر چشم خارج شود!

کمتر مهمانی یافت می شود که به محض ورود، حداقل به ظاهر شهر همانند: کوچه، خیابان، میادین، پیاده روها، سطل های زباله، جوی ها و کانال ها، پل ها، تابلوهای کوچه و خیابان، منازل مسکونی، مغازه ها، ادارات، مساجد، نوع مصالح بکار گرفته شده، نحوه تزئین میادین، فضای سبز، پارک ها و وسایل بازی و سرگرمی و ورزشی، خط کشی های خیابان ها، چراغ و تابلوهای راهنمایی و رانندگی و نحوه رانندگی مردم شهر، سیم کشی های برق و تلفن، پست های برق و تلفن در معابر، تیرهای برق، صندوق های صدقات، تابلوهای تبلیغاتی، بیلبوردها، ورودی و خروجی شهرها و تابلوهای مسیریابی توجه نکند و به آسانی از آن بگذرد.
هریک از موارد مذکور دارای شخصیت حقوقی و معنوی هستند که ضمن معرفی مختصات و مشخصات شهر دارای پیام های مهمی هستند.
در عصری زندگی می کنیم که بسیاری از شهروندان حتی برای دکوراسیون داخلی منازل خویش خرج میلیاردی می کنند تا به آرامش و آسایش و نشاط روحی دست یابند.
چندسالی است که مبلمان شهری ما با توجه به مناسبت ها، فصول و موقعیت مکانی به فراخور درآمد سر و سامان پیدا کرده است و نسبت به گذشته کنده کاری های کمتری را شاهد هستیم، اما با همه زحمات هنوز بسیاری از شهروندان، بازاری، پیمانکاران ساخت و ساز واحدهای مسکونی و تجاری ، تعمیرکاران بویژه تعمیرکاران خودروها و برخی از مشاغل دیگر بالاخص حاشیه شهر در برخورداری یک شهر زیبا توجیه نشدند و بدون مشاوره “مبلمان مسکونی و تجاری” شهری را با سلیقه خود ساماندهی می کنند که امیدواریم در آینده کلیه صاحبان املاک و مستغلات مسکونی و تجاری با اخذ الگوی مناسب معماری اسلامی، در زیبایی و آذین شهر کمک نمایند.
با توجه به تعدد حرفه و صنوف زیاد در شهر ما آنچه که بیشتر به چشم می آید و گاهاً اسباب زحمت و حتی باعث خسارت مالی و جانی را برای شهروندان در پی دارد وجود پست های مخابرات و تیرهای برق با شکل و اندازه های مختلف در وسط کوچه، خیابان و در سه راهی تعبیه و نصب شده است که ضمن مخدوش کردن زیبایی فضای شهر، همواره به عنوان یک مانع ایزایی در کمین نشسته است.
حیف است استان گل و بلبل، استان آب و چشمه و آبشار و رودخانه و دریا، استان همیشه بهار، استان جنگل و دشت و جلگه و استان گردشگری با بی توجهی های من و تو از منظر چشم خارج شود! حیف است.
امید است شهردار جدید و جوان و با تجربه مرکز استان مازندران در برچیدن بسیاری از موانع و نخاله های ساختمانی و جلوگیری از تزئینات سلیقه ای و سد معبرها و قطع درختان خشک و کج و معوج و… اهتمام ورزند و به بلبشوی کج سلیقگی مبلمان شهری پایان دهند تا شهروندان و گردشگران از زیبایی های شهر ساری لذت ببرند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.