۱۳۹۹/۰۳/۱۱

سردار میرفیضی: ۷۵ درصد جرائم فضای مجازی برداشت از حساب اشخاص است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۱

در ۶ ماهه گذشته از مجموع ۱۷۷۶ مورد شکایت ۷۵ درصد آن مربوط به برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص بوده و حدود ۸ درصد کلاهبرداری رایانه ای و ۸ درصد آن به نشر اکاذیب اختصاص داشته است.

با تغییر وضعیت جرائم از حوزه حقیقی به فضای مجازی در ۶ ماهه گذشته از مجموع ۱۷۷۶ مورد شکایت ۷۵ درصد آن مربوط به برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص بوده و حدود ۸ درصد کلاهبرداری رایانه ای و ۸ درصد آن به نشر اکاذیب اختصاص داشته که ۸۲ درصد آن معادل ۱۴۵۹ مورد کشف و در این رابطه ۲۵۹ نفر دستگیر شده اند.

سردار میرفیضی فرمانده نیروی انتظامی مازندران در آستانه هفته نیروی انتظامی در نشست خبری با بیان این مطلب به تشریح اقدامات و فعالیت های شش ماهه نیروی انتظامی در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: کشف دو تن و دویست کیلوگرم مواد مخدر از ۳۷ باند، ۷۲۰ تن انواع چوب آلات به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون تومان، رفع تصرف ۱۳۵ هزار مترمربع به ارزش ۳۱ میلیارد تومان، دستگیری ۱۰۲۵ نفر به جرم ۳۸ میلیارد تومان کالای قاچاق، کشف ۶ پرونده بالای ۵۰۰ میلیون تومان و کشف سه پرونده اختلاس به مبلغ ۵/۴ میلیارد تومان از جمله فعالیت های مهم این نیرو بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی مازندران در ادامه افزود: در ۶ ماهه گذشته ۳۳۱ میلیون تردد با ۶ درصد افزایش نسبت به سال گذشته در سطح استان انجام شد که بر اثر تصادف ۳۳۷ نفر کشته و ۵۶۹۶ نفر مصدوم شدند.

وی اذعان نمود: در حوزه پلیس ۱۱۰ تعداد ۱۲۱۰ تماس گرفته شد که ۴۱۷ مورد منجر به اجرای عملیات شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مشاوره معاونت اجتماعی بیش از ۱۴ هزار مورد به واحدهای مشاوره مددکاران اجتماعی مراجعه شد که ۸۲ درصد آن به صلح و سازش انجامید.

وی در خاتمه گفت: براساس نظر سنجی های مختلف در زمینه پاسخگویی، کیفیت خدمات رسانی و اعتماد، پلیس ناجا از بین ۲۳ دستگاه رتبه چهارم رضایت مندی را کسب کرده است.