۱۳۹۹/۰۳/۱۱

آخرین جزئیات از پیشرفت اجرای فاز دوم بوستان ملل در ساری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

سلسله عملیات عمرانی در پروژه فاز دوم بوستان ملل به صورت مستمر ادامه دارد و اقداماتی چون قالب بندی دیوار حائل، خاکبرداری بستر رودخانه، ایجاد خاکریز حفاظتی و تسطیح مسیر توسط تیم های عملیاتی اجرا می شود.

به گزارش صدای تبرستان به نقل از روابط عمومی سازمان عمران شهرداری ساری، تجمیع اطلاعات آماری از روند اجرایی پروژه فاز دوم بوستان ملل، حکایت از پیشرفت فیزیکی در این طرح بزرگ مدیریت شهری دارد.

در حالی که سازمان عمران روزانه پروژه های متعدد عمرانی را در مناطق سه گانه پیگیری می کند، سلسله عملیات عمرانی در پروژه فاز دوم بوستان ملل به صورت مستمر ادامه دارد و اقداماتی چون قالب بندی دیوار حائل، خاکبرداری بستر رودخانه، ایجاد خاکریز حفاظتی و تسطیح مسیر توسط تیم های عملیاتی اجرا می شود.

مرتضی بربسته رئیس سازمان عمران در بازدید از مراحل اجرایی پروژه مذکور، گفت: عملیات دیوار حائل ۱۵۰ متری زیر دوربرگردان پل کابلی در راستای تثبیت و تعریض جاده دوربرگردان و همپنین ایجاد پیاده رو فاز دوم بوستان ملل در دست اجرا است که تاکنون پس از تخریب ۷۰ متر از طول خط پروژه و خاکبرداری و پی کنی مسیر، اقدام به بتن ریزی آن شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ متر از طول دیوار حائل تا ارتفاع ۳ متر بتن ریزی شده است، اظهار داشت: اصلاح سطح شیب دار (تریمینگ) و اجرای لاینینگ باقی مانده و مرمّت آسیب دیدگی ناشی از بارش سیل آسای ابتدای سال، تعریض رودخانه و احداث پارک ملل بخش های دیگر عملیاتی این پروژه را شامل می شود.

رئیس سازمان عمران در ادامه تشریح مراحل عملیاتی فاز دوم بوستان ملل، خاطر نشان کرد: پس از اجرای ۱۱۰۰ متر بارریزی، عملیاتی چون لجن برداری ، بارریزی، خاکبرداری و تسطیح و رگلاژ سطح شیب دار را در دستور کار داریم؛ ایجاد خاکریز حفاظتی به منظور فرآوری مصالح در پروژه و ایجاد بارریزی مسیر لاینینگ و پیاده رو سازی فاز دوم بوستان ملل را هدف گذاری کرده ایم که به حمداله ما را در مسیر دستیابی به اهداف مد نظر قرار داده است.

مرتضی بربسته یادآور شد: خاکبرداری به منظور آزادسازی مسیر اجرای پیاده رو سازی در عرض ۲۰ متر در راستای تثبیت جاده سلامت و ایجاد فضاسازی در مسیر لاینینگ از دیگر مراحل اجرایی پروژه است که در بخش های دیگر این پروژه با شیب بندی مناسب و فضاسازی و اجرای پیاده رو انجام می شود.

رئیس سازمان عمران از حمایت های مجدّانه عباس رجبی شهردار ساری، علی اکبر زلیکانی نایب رئیس شورای شهر و سایر مسئولان شهری را در دو نهاد شهرداری و شورای شهر قدردانی و اظهار امیدواری کرد با تداوم این رویکرد، شتاب فزاینده ای در پروژه های عمرانی این سازمان حاصل گردد.