پیش‌بینی هوای صاف طی روزهای پایانی تابستان در آسمان مازندران/ آفتاب در روزهای پایانی تابستان همچنان می‌تابد
احمد اسدی اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی آسمان مازندران تا روز شنبه به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه از لحاظ دمایی نیز طی این مدت تغییرات دمایی چندانی نداریم و دمای هوا نوسانات چندانی ندارد، اضافه کرد: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به ساری و قائم‌شهر با 33 درجه و کمینه دمای هوا نیز مربوط به بلده با 4 درجه سانتی‌گراد بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا روز شنبه آسمان مازندران به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و از اواخر روز شاهد افزایش ابر، وزش باد و احتمال رگبارهای پراکنده به‌ویژه در ارتفاعات و کوهپایه‌های استان هستیم.

اسدی بیان کرد: روزهای یک‌شنبه تا سه‌شنبه در طول روز شاهد آسمانی صاف تا نیمه‌ابری هستیم و در ساعات بعدازظهر شاهد افزایش ابر و بارش‌هایی به‌ویژه در ارتفاعات غرب استان خواهیم بود که مقدار آن زیاد پیش‌بینی نمی‌شود.

وی درباره وضعیت دمای هوای مازندران، افزود: از لحاظ دمایی بیشینه دمای هوا از روز یک‌شنبه هفته آینده به‌تدریج و به‌صورت نسبی کاهش می‌یابد.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود که شنا در محدوده طرح با رعایت نکات ایمنی باید همراه باشد.