خارج شدن اشتغال و اقتصاد از حالت نرمال/ضرورت بهبود مدیریت‌ در کشور
پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 و استقرار نظام جمهوری اسلامی برگرفته از خواسته قلبی مردم در ایران و قطع وابستگی‌ها و سلطه بیگانگان از جمله آمریکا و سایر کشورهایی که همواره کشور ما را مأمن خوبی برای اهداف خود دانسته، سال‌هاست که باعث خشم دولت‌مردان آمریکا و برخی کشورهای غربی شده است و همواره عده‌ای از وطن‌فروشان در داخل و خارج کشور با چراغ سبزهائی، باوجود هوشیاری و سیلی‌های متعددی که این ملت بزرگ طی سال‌های بعد از انقلاب به آنها زده‌اند، به این مسأله دامن‌زده و دشمنان ایران اسلامی را وقیح‌تر می‌کند.

آمریکایی که با سناریوهای متعددی وارد خاورمیانه بزرگ شده تا علاوه بر سلطه بر اراضی این منطقه ارزشمند ملت‌های آنها را نیز در سلطه خود بگیرد، با سدی بزرگ به عنوان اسلام ناب محمدی (ص) و هوشیاری ملت‌ها که نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ایران بوده است، مواجه شده است.

طی سال‌های اخیر بیداری اسلامی در کشورهای مختلف که همگی نشات گرفته از حرکات انقلابی ملت بزرگ ایران بوده است، به شدت آمریکا، رژیم صهیونستی و برخی کشورهای غربی و حتی عربی را عصبی کرده و عدم تحقق اهداف آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای اروپایی و عربی در خاورمیانه بزرگ باعث آن شده که تمام توان و قدرت خود را برای برداشتن سد عظیمی که پیش روی آنها ایجاد شده است، باشند. این سد چیزی جز عزم و اراده و اقتدار ملت بزرگ ایران اسلامی نیست.

واقعیت این است که آمریکا با سناریوهای مختلفی طی سال‌های متمادی وارد مبارزه با ملت بزرگ ایران و نه دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران شده است. یک‌بار با جنگ مستقیم که هشت سال دفاع مقدس نمونه بارز آن است که با پیروزی ملت بزرگ ایران همراه بوده است، یک بار با ترور شخصیت‌ها و دانشمندان، یا بار با جنگ نرم به صور مختلف، یک بار با تهدید و نهایتاً با سناریوئی به ظاهر زیبا بنام برجام،  نه اینکه دولت ایران را برای نیل به اهداف پلید خود تحت فشار قرار دهد، بلکه با وارد آوردن فشارهای اقتصادی مختلف و بلوکه کردن درآمدها و سرمایه‌های ملت بزرگ ایران، به‌تدریج طوری عمل کند که فشار اقتصادی بر اقشار مختلف جامعه به‌تدریج فزونی یافته و این خود مرجعی برای براندازی نظام و انقلابی که برگرفته از خون‌های شهدای متعدد و خواسته قلبی همین ملت بزرگ است، شود. حال این که این دسیسه نیز از قبل توسط دیدبانان انقلاب و سربازان گمنام پیش‌بینی شده و برای مقابله با آن برنامه‌ریزی شده بود.

البته عده‌ای در داخل و خارج کشور که عموماً خودفروختگان کشور ایران هستند، بر این سناریو دامن زده و با نشان دادن چراغ سبزهایی به کشورهای دشمن ملت بزرگ ایران آنها را وقیح‌تر کرده‌اند که نیاز است کم کم در جای خود با این گروه نیز تسویه حساب شود.

اما غافل از اینکه وقتی نگاه ناپاک بیگانه چشم به ایران اسلامی دوخت همین ملت بزرگ بودند که همواره با وحدت جمعی زیر لوای رهبری فرزانه انقلاب، همصدا به دشمنان نظام و انقلاب نه گفته و سیلی محکمی به آنها زده‌اند، ولی حیف این کشورهای کم ظرفیت هنوز پس از گذشت سال‌ها انقلاب، لبخند ملیح این ملت مقتدر که برگرفته از نجابت آنها و آمیخته از درد و رنج برگرفته از خون شهدا و رنج‌ها و مشقت‌های چندین ساله است را با چراغ سبز عده‌ای معلوم‌الحال اشتباه گرفته‌اند.

اما مسائل داخلی کشور: سوء مدیریت و بکارگیری برخی مدیران ناکارآمد در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی توسط دولت و عدم بازنگری و غربالگری این مدیران ناکارآمد، باعث شده که مشکلات مردم نجیب ایران در حوزه‌های مختلف معیشتی، اشتغال و اقتصاد از حالت نرمال خارج شده و تقریباً در بسیاری از حوزه‌ها به وضعیت بحرانی تبدیل شود.

اختلاف طبقاتی در بین جامعه در سطوح ملی، استانی و شهرستانی و نیز مشکلات معیشتی مردم، اشتغال جوانان، بیکاری سرپرستان خانواده‌ها، گرانی و وضعیت اقتصادی جامعه و تورم بالا و عدم تناسب بین درآمدها و هزینه‌های مردم و در یک کلام دغدغه‌های اجتماعی و عدم رفاه اجتماعی وعده داده شده دولت در حوزه‌های مختلف که می‌تواند با مدیریت صحیح دولت بهبود یابد، باعث شده است که رهبر فرزانه انقلاب بارها و بارها توجه به مشکلات عمومی مردم و رفع دغدغه‌ها و مشکلات معیشتی مردم و بهبود وضع اقتصادی و مهار تورم را به مسؤولان ارشد نظام و انقلاب گوشزد کند، لذا در این مورد مردم سراسر کشور از دولت و مجلس انتظار اقداماتی موثر برای اثراتی ملموس برای بهبود امور جامعه را در زمان مناسب و کوتاه داشته و دارند.

حال آنکه اگر این مشکلات به‌تدریج حل نشود، همان‌گونه که دیده شد، باعث فریاد مردم و مطالبه‌گری آنها از صور مختلف از جمله تظاهرات جمعی در نقاط مختلف کشور در روزهای اخیر می‌شود، هر چند که متأسفانه عده‌ای همچون گذشته در داخل و خارج کشور از این حرکت مردم سوء استفاده کرده و خوب موج‌سواری کردند و غافل از اینکه موج خروشان مردم بزرگ ایران، آنها را غرق خواهد کرد، همانطور که در گذشته بارها و بارها دشمنان نظام و انقلاب را نیز غرق کرده است.

بنابراین علاوه بر احترام به خواسته قلبی مردم نجیب و ارزشمند ایران اسلامی، امید داریم دولت و مجلس به فکر چاره‌ای عملیاتی و ملموس و نه تنها با گفتار درمانی، برای رفع دغدغه‌های عمومی جامعه به‌ویژه ثبات اقتصادی، مهار تورم، رفع دغدغه‌های معیشتی و اشتغال آحاد جامعه در سراسر کشور در زمان کوتاه  باشند، تا مسائل داخلی کشور ما باعث سوء استفاده دشمنان نظام و انقلاب در خارج کشور نشود.

و اما همچون گذشته انتظار از مردم فهیم و نجیب ایران اسلامی می‌رود، همانطور که در سال‌های بعد از انقلاب در عرصه‌های مختلف نظام و انقلاب را تنها نگذاشته‌اند، صبور بوده و به احترام بزرگی خود، هوشیار باشند تا این حرکت و خواسته قلبی مردم باعث سوء استفاده دشمنان ایران اسلامی نشود، زیرا پرچم ایران و مردم ایران، بزرگ و ارزشمند هستند.

هیچ کس در هر جایگاه و مسندی در داخل و خارج از کشور حق ندارد، به این پرچم و ملت بزرگ آن بی‌احترامی کند، مطمئنیم انشاالله هوشیاری مردم، برخی از دولت‌مردان را از خواب بیدار کرده و واقعاً چاره‌ای عملیاتی برای رفع دغدغه‌های مردم داشته باشند. حقا که این مردم نجیب‌اند، بزرگ و دوستدار نظام و انقلاب و همراه دولت در تمامی دوره‌ها، لذا حق مردم احترام عملی به آنها و رفع مشکلات و دغدغه‌های آنها نه صرفاً احترام کلامی و گفتار درمانی است.