جهش هوشمندانه سازمان فاوا در مسیر نیل به شهر هوشمند در سال 96
یاسر قربانی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری به‌مناسبت فرا رسیدن سال 1397، سال «حمایت از کالای ایرانی» پیامی را بدین شرح صادر کرد:

یا خیرالحامدین

سال 96 که با شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» همراه بود، با همه‌ی کم‌وکاستی‌های همیشگی نسبت به عمل به شعار سال، با همه‌ی زیبایی‌ و زشتی‌ها، تیترهای پُرنشاط و غم‌انگیز، رخوت و سختی‌ها، شیرینی و تلخ‌کامی‌ها، تعلل و مجاهدت‌ها، نداری و دارایی‌ها، بهره‌جویی از توان ملت و بضاعت قابلیت‌های مسؤولان، از سرگذشت و سال نو که انقلاب، چله‌نشین حیاتش است، از سر رسید.

«مقلب و القلوب والابصارِ ما» در سالی که گذشت، تکاپوی‌مان برای تغییر بهینه و پیشرفت وظایف‌مان بود.
«مدبر اللیل و النهارِ ما» استمداد از صفت تدبیرِ ذات خالق لایزال در جهت پیشبرد و اداره بهتر امورمان بود.
«محول الحول والاحوالِ ما» همان مصداق اتکال‌مان در کارها به خدای متعال و سرانجام را به او سپردن، بود.
و «حول حالنا الی احسن الحالِ ما» نیز ایمان به رحمان و رحیمیت پروردگار در جهت نظر به احوال‌مان بود.

بارها در طول سال گذشته این نکته را اعلام کردم که همراه با پیشرفت برق‌آسای تکنولوژی در سراسر دنیا، به تحقق رسیدن هدف عالیه سازمان فاوا برای هم‌گام بودن با این عرصه، همت بزرگی را می‎طلبد، میدانی که به‌ظاهر کم‌هزینه‌تر از تیرچه‌ها، میله‌گردها و بتن‌های یک پروژه عمرانی است اما اگر حتی بخواهیم تنها، زیرساخت‌های شهر هوشمند را در شهرمان به اجرا در آوریم، به مراتب هزینه‌ای سنگین‌تر از ساخت ده‌ها پروژه عمرانی را باید متحمل شویم.

حال با بضاعت مجموعه مدیریت شهری و ظرفیت‌هایی که در سازمان فاوا موجود بود، در سال 96 توانستیم به‌عنوان نخستین شهرداری در شمال کشور، طولِ بیش از 50 کیلومتر از سطح شهر را به بستر ارتباطی فیبر نوری مجهز کنیم تا توانسته باشیم در نُهمین سال تأسیس راه‌اندازی سازمان فاوا، یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های شهر هوشمند را در ساری به اجرا درآویم.

فارغ از خدمت‌رسانی سازمان فاوا به مجموعه بزرگ شهرداری در حوزه‌های مختلف آی‌تی و همچنین به پایان رساندن برخی از پروژه‌های تخصصی و آماری، برنامه‌های مختلفی برای ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان آماده شده و برخی از آنها همچون اینترنت رایگان شهری به اجرا درآمده است.

این جهش هوشمندانه سازمان فاوا در مسیر نیل به شهر هوشمند، به تنهایی هموار نشده و به مقصد نخواهد رسید لذا از عموم نخبگان شهر همواره استقبال می‌کنیم تا ما را در این عرصه خطیر یاری‌گر باشند.

این عید بهاران، نوروز و سال نو را به محضر همه شما مردمان خوب ساری تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم سال نو، سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال «» نامیده شد، سالی سرشار از موفقیت، عزت و سربلندی برای مردم عزیزمان و همچنین سالی پرفروغ و توسعه‌محور همراه با عمل برای مسئولان باشد.

یاسر قربانی 
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری