نرخ کرایه تاکسی‌ها ابتدای سال ساماندهی شود/توهینی به مازندرانی‌ها در پایتخت 5 نشده است
بیستمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری با موضوع ارائه گزارش معاونان شهرداری درباره برنامه‌ها و مصوبات کمیسیون‌ها با حضور همه اعضای شورا عصر امروز با حضور اصحاب رسانه کار برگزار شد.

* کار تیمی را در سال 97 شروع کردیم

معاون خدمات شهری شهرداری ساری در این جلسه اظهار کرد: در شهرداری ساری با کمک سازمان‌های مختلف کار تیمی را شروع کردیم و امسال به صورت جدی سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم.

ناصر معیل افزود: امسال چهار کمپ نوروزی در سطح شهر برپا شد که در سال گذشته این تعداد این کمپ‌ها سه مورد بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از 100 المان شهری در سطح شهر نصب شده است ، تصریح کرد: ۷۰ المان برای سنوات گذشته بود که بازسازی شد.

معاون خدمات شهری شهرداری ساری خاطرنشان کرد: بیش از ۲ هزار مترمربع گل‌کاری در سطح شهر انجام شد که بسیار چشم‌نواز بوده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه مسافران ۶ هزار و ۱۲۷ کیلوگرم زباله خشک تولید کردند که در ایام نوروز جمع‌آوری شد، بیان کرد: ۲۰۰ تماس از ۱۳۷ دریافت شد که تمامی تماس‌ها تحت پوشش قرار گرفت و رسیدگی شد.

معیل با اعلام اینکه در ایام نوروز یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۲۶۶ نفر وارد شهر ساری شدند، گفت: ۶۰۰ هزار و ۸۸ نفر از مناطق دیدنی ساری بازدید کردند.

معاون خدمات شهری شهرداری ساری اظهار کرد: پارک شهید زارع به صورت کمپ مسافرتی آمادگی نداشت اما بازدیدکنندگان زیادی به این پارک هدایت شدند.

* نرخ کرایه تاکسی‌ها ابتدای سال ساماندهی شود

عضو کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر ساری نیز اظهار کرد: در شهر ساری چندین هزار مسافر می‌آیند باید برای این تعداد مسافر برنامه‌ریزی کرد جز هزینه برای شهرمان چیز دیگری نیست و باید از این همه مسافر یک درآمدی داشته باشیم.

سعید نجاریان افزود: کرایه تاکسی‌ها ابتدای سال ساماندهی شود و چاله‌های ورودی شهر ساری از میدان امام، سه راه جویبار و بلوار عسگری محمدیان چهره شهر را به مسافران زشت نشان می‌‌دهد و شهرداری قبل از سال نسبت به آسفالت این چاله‌ها اقدامی صورت نداده است.

* مدیران استانی پای کار بیایند

دیگر عضو شورای شهر ساری نیز بیان کرد: گردشگری به تنهایی مربوط به شهرداری نیست و شهرداری تنها می‌تواند یک گزارش درون سازمانی بدهد و در این راستا مدیران استانی باید پای کار بیایند.

علیجان شمشیربند تصریح کرد: در ایام عید کار و اشتغال ایجاد نمی‌شود و فقط بحث خدمت‌رسانی به مسافران و تولید زباله مطرح است.

وی به سگ‌گردانی برخی از شهروندان ساری معترض شد و گفت: سگ را در بغل می‌گیرند و رانندگی می‌‌کنند و از مقابل مأمور راهنمایی و رانندگی به راحتی رد می‌شوند.

* گردشگری برای ساری و مازندران هیچ تاثیری ندارد

دیگر عضو شورای شهر ساری نیز بیان کرد: اینکه مسافر از محور‌های مواصلاتی عبور می‌کند و گردشگر محسوب می‌شود نادرست است.

اسفندیار عشوری با بیان اینکه ما فقط برای گردشگری هزینه می‌کنیم، گفت: با ۶۰۰ هزار مسافری که وارد ساری شد در اقتصاد ما تاثیری نداشتند.

وی با اشاره به اینکه گردشگری برای ساری و مازندران هیچ تاثیری ندارد، یادآور شد: مسافران جز دردسر، تولید زباله و ترافیک چیزی دیگری برای شهر ما ندارند و ما افتخار هم می‌کنیم.

* شرکت بیش از ۳ هزار نفر در تور ساری‌گردی

معاون فرهنگی شهرداری ساری نیز با بیان اینکه استان باید به سمت گردشگری برود، اظهار کرد: مناطق دودانگه، چهاردانگه و کلیجانرستاق به دنبال جذب گردشگر هستند و این نشان می‌دهد گفتمان درستی را در شورا پایه‌ریزی کردیم.

محمد محبوب افزود: ما تنها به دنبال درآمد نیستیم بلکه به زیباسازی، میراث، درآمد و اشتغال‌زایی ، اماکن مذهبی و تاریخی و هویت شهرمان را دنبال می‌کنیم.

وی به نمایشگاه صنایع دستی با همکاری میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: دستاوردها و تولیدات خانگی سرای تداوم در این نمایشگاه در معرض عموم قرار گرفت و فروخته شد.

این مسؤول با بیان اینکه بیش از ۳ هزار نفر در تور ساری‌گردی شرکت کردند، خاطرنشان کرد: بیش از 10 هزار نفر از اماکن تفریحی و زیارتی ما بازدید کردند.

* سرمایه‌‌گذاری در دودانگه و چهاردانگه در حوزه گردشگری

قاسم قاسمی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر ساری نیز اظهار کرد: با ایجاد تله‌کابین در دودانگه و چهاردانگه برای مردم شهرمان و مسافران جای تفریحی ایجاد کنیم تا یک منبع درآمدی هم برای شهر فراهم شود.

کوروش یوسفی دیگر عضو شورای شهر ساری نیز تصریح کرد: در سال گذشته یک لایحه فرهنگی از شهرداری به شورا ندیدیم، شورا ناظر است و حق طبیعی شوراست که گزارش بخواهد.

* اتمام کار ساختمانی نیروگاه زباله‌سوز در 6 ماهه دوم سال 97

معاون عمرانی شهرداری ساری نیز اظهار کرد: عمده مشکل پروژه دستگاه زباله‌سوز تامین اعتبار است و قرار بود که ۳۰ میلیارد تومان به این پروژه تخصیص پیدا کند که این امر محقق نشد.

عباس رشیدی با اشاره به اینکه این میزان اعتبار تبدیل به ۱۰ میلیارد تومان شد که از طریق اوراق به ما می‌دهند، بیان کرد: کار ساختمانی نیروگاه زباله‌سوز تا ماه‌های آبان و آذر به اتمام می‌رسد.

وی گفت: سال ۹۷ سال خوبی برای شهروندان ساروی است و ما هر دو ماه یک بار یک افتتاحیه پروژه داریم.

نایب رئیس شورای شهر ساری از غیبت معاون شهرسازی و اداری و مالی شهرداری ساری در این جلسه شدیداً انتقاد کرد و غیبت این دو معاون را توهینی به شورا قلمداد و اظهار کرد: اگر اصحاب رسانه نبودند این جلسه را ترک می‌کردم.

علی‌اکبر زلیکانی با بیان اینکه شهر ساری به عنوان شهر ساحلی شناخته می‌شود و حق مردم ساری است که این پلاژ به آنها برگردد، افزود: پلاژ شهرداری از سال ۱۳۳۸ طی صورت جلسه‌ای به شهرداری ساری واگذار شده اما تا این لحظه اقدام قضایی صورت نپذیرفته است.

وی بیان کرد: زمین یک هکتاری در روستای صفرآباد که متعلق به شهرداری است را شخم زدند و گروه دیگری آن را فنس‌کشی کرده‌اند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری خاطرنشان کرد: هیچ اراده‌ای وجود ندارد که نیروگاه زباله‌سوز ساری به سرانجام برسد و اصحاب رسانه باید در این زمینه جست‌وجو کنند.

زلیکانی در ادامه افزود: فاز سوم پروژه پارک ملل از سه سال پیش شروع شده اما هنوز به پایان نرسید؛ تمام موانع ادامه پروژه نیز از میان برداشته شده است.

وی از عوامل سریال پایتخت ۵ تشکر کرد و یادآور شد: اصلاً احساس نکردم به مازندرانی‌ها توهین شده، این لهجه ماست و بسیاری از قهرمانان، هنرمندان و فرهیختگان ما با این لهجه صحبت می‌کنند و به این لهجه افتخار می‌کنم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت: از کسانی که کسب و کار نوین دارند و کالای ایرانی تولید می‌کنند حمایت کنیم تا به تحقق شعار سال کمک کنیم.