توسعه محوطه ملامجدالدین و استفاده بهینه از منطقه بکر و زیبا آرامستان

صدای شمال: با ابتکار روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری و تصویب اعضای شورا ، مراسم تجلیل از اعضای دوره های اول و دوم این شورا در سالن اجتماعات نهاد مذکور برپاشد در این مراسم علاوه بر اعضای سومین دوره شورای شهر ساری ، آقایان مصطفی شیرزاد، علی ایمانی ، محمد حسن محمدی کیادهی، اسفندیار عشوری ،محمد حسین مهرانفر ،نادعلی رمضانپور و محمود قربانی اعضای دوره  ای قبلی شورای شهر مرکز استان به عنوان مهمانان جلسه حضور یافتند ضمن این که آقایان بهروش ، صالحی نیا و آقامیری اعضای فعلی این شورا نیز جزو اعضای دوره های قبل محسوب می شوند .

نقیبی: فرهنگ قدرشناسی باید نهادینه شود

رئیس شورای شهر ساری در دوره سوم دراین جلسه ضمن خوشامدگویی به مهمانان تصریح کرد : یکی از مهم ترین اهداف برگزاری چنین جلسه ای ، نهادینه کردن سنت حسنه قدردانی و قدرشناسی از زحمت کشان گذشته می باشد

نقیبی گفت : ما باید تمرین کنیم تاکسانی که زحمت کشیدند فراموش نشوند بویژه اعضای شوراهای اول و دوم ساری که حقیقتا زحمات زیادی کشیدند

وی افزود : در دوره های قبل در بعد زیرساختاری و عمرانی اتفاقات خوبی رخ داد از جمله در دوره ریاست آقای عشوری مکان فعلی شورا خریداری و کارخانه سنگ شکن راه اندازی شد ومابقی دوستان بالطبع تلاش کردند چون شورامدیریت جمعی است و هر کاری که انجام شده محصول تلاش جمعی دوستان بود .

رئیس شورای شهر ساری تصریح کرد : در مجموع هم به لحاظ مدیریتی و هم از جهت اجرا و نظارت کارهای خوبی در دو دوره قبل انجام شد که ماضمن قدردانی ازاین عزیزان از تجارب آنها استفاده می کنیم

وی ابراز امیدواری کرد : این جلسه فتح بابی باشد بای نهادینه کردن فرهنگ قدرشناسی و تجلیل از صاحبان تجربه .

اسفندیارعشوری : شورای سوم صادقانه برای شهر هزینه کرد

اسفندیار عشوری عضو دوره های اول و دوم شورای شهر ساری در این جلسه طی سخنانی با تشکر از اعضای فعلی این شورا به جهت برپائی این جلسه، اظهار داشت: بنده در تهران به سر می بردم ولی برحسب وظیفه و علاقه خودم و به احترام دعوتی که شد و درواقع به احترام مردم ساری در جلسه حضور پیدا کردم و خیلی هم از این بابت خوشحالم .

وی تصریح کرد : در شورای سوم خدمات خوبی به شهر ساری ارایه شدکارهایی که واقعا چشمگیر و عمداً زیربنایی و اساسی واصولی بود .

عشوری خاطر نشان کرد : شورای سوم برای اجرای پروژه های بزرگ هزینه های زیادی کرد و در حالی که میتوانست با این میزان هزینه ، کارهای روبنایی بیشتری انجام دهد که بهتر به چشم می آید ولی ترجیح داد برای ماندگاری خدمات،کارهای زیربنایی و اساسی انجام دهد و به نظر می رسد صادقانه عمل کرده است .

محمد حسین مهرانفر : کارمردم راباید با عشق انجام داد

محمد حسین مهرانفرعضو دوره دوم شورای شهر ساری درسخنان خود گفت : در راه خدمتگزاری به مردم باید مطالبات آنها را فریاد کرد و فریادکردن نیازهای مردم حتمانباید به صدایی کلفت باشد بلکه اگر عشق و صبوری باشد ،مشکلات بهترحل می شود

وی تصریح کرد : درمسیر کار برای مردم باید بدون تعارف آدمهای کم کار توبیخ شده و آدمهای فعال تشویق شوند تاامور پیشرفت کند .

مهرانفر با تاکید بر این که مسئولیت همواره باید با تعهد همراه باشد افزود: صد البته شورای سوم تلاش های خوبی داشته و در عین حال برخی کاستیها هم درعملکرد آن وجود دارد همانطور که به شوراهای اول و دوم هم انتقاد وارد است وبهرحال این کاستی ها باید برطرف شود.

وی اظهار داشت: شهروندان خواهان شهری دلچسب و نظیف با امکانات کافی هستند و شورا و شهرداری باید در جهت تامین این خواسته ها تلاش کنند .

مهرانفر از اهتمام شورای سوم برای ترویج فرهنگ قدرشناسی و برپایی این جلسه تشکر کرد .

علی ایمانی :توسعه شهری مستلزم مطالعات  عمیق تر  و  تلاش  بیشتر است

علی ایمانی  عضو  سابق  شورای شهر ساری نیز با تشکر  از  روابط  عمومی   و اعضای  شورای شهر  ساری  بخاطر  برگزاری  این جلسه  اظهار داشت:شورای اول و دوم در جهت  عمران و آبادانی   شهر  در حد   توان  و بضاعت  تلاش  کردند  و بالطبع  شورای سوم  هم  تلاش  خود را نموده  که جای  تقدیر  و تحسین  دارد.

وی افزود :با توجه به افزایش  جمعیت  و وضع  موجود  شهر  و نیاز های  روز  طبیعی  است  که برای  سازندگی  و توسعه  شهر  باید تلاش  بیشتر  و مطالعات  عمیق تر ی  صورت  گیرد  که اکنون شاهد نمونه هایی از این  گونه تلاش ها  از سوی   مدیریت  شهری  هستم  ایمانی  در خاتمه  سالروز  تشکیل  شورا  را به  همه  اعضای  این   نهاد  تبریک  گفت  و  اظهار  داشت :این نهاد  به عنوان   نماد  دموکراسی  باید  بیش از ا ینها تقویت شود.

محمد حسن محمدی کیادهی :ابتکار  شورای سوم  در  خور تحسین  است

محمد حسن محمدی کیادهی  عضو دوره اول شورای شهر ساری  تشکیل این جلسه را  ستود  و آن را ابتکاری  در خور  تحسین  خواند.

 وی  در ادامه  با اشاره  به  کار های  خوبی که  در شورای  سوم   انجام  شد،از این که همه کار های   انجام  شده  را  محصول  تلاش  یک دوره شورا  بدانیم  انتقاد  کرد و افزود: بسیاری از  کار هایی  که  در این دوره  انجام  شد،در دوره  های اول  و دوم  کلید خورده بود  از جمله پارک قائم ،کمربندی جنوبی،آرامستان،توسعه ساختار شهرداری  ،ساری شناسی  و عمارت شهرداری  که زمینه  اجرای آنها  قبلا  فراهم  و توسط  شورای  سوم به  اتمام  رسید.

وی تصریح کرد :البته شورای سوم  با برپایی این  جلسه  نشان  داد  که گذشته ها را فراموش نکرده  و نقطه مثبت  این دوره  نیز  اتمام  کار های  نیمه کاره  می باشد .

محمود قربانی :اگر  ملا مجدالدین توسعه  پیدا  کند  بهتر است.

عضو  سابق شورای  شهر  ساری  ضمن  گرامیداشت  روز معلم ،روز کارگر و روز  شورا ،برپایی این جلسه  را بسیار  خوب ارزیابی  کرد و گفت:بسیاری از اعضای شورای شهر ساری در گذشته و حال ،فرهنگی  می باشند  و بنده  مناسبت  های  یاد شده  را  به همه  این عزیزان  تبریک می گویم.

محمود قربانی با اشاره به این که  ما تجربه استفاده از   نظرات  مشورتی همکاران گذشته  را در  آموزش  و پرورش  داشتیم ،تصریح کرد :در آن جلسات  که به طور ماهانه  برگزار می شد  ما  بهره  های فراوانی   از تجارب  دوستان  بردیم  و امیدواریم  با تداوم  جلسه امروز،فرهنگ استفاده از تجربه ها  و قدر شناسی  از دیگران   نهادینه  شود  بخصوص  که  اصل  و فلسفه  شورا، مشورت  کردن  و مشورت  دادن  است .

وی  گفت:شورای سوم  زحمات  زیادی  کشیده  و ما  به عنوان  شهروند ساروی  به خود می بالیم .

قربانی تصریح کرد:البته  نارسایی هم وجود  دارد  که  باید  اصلاح  شود  تا رضایت  مردم  بیشتر  جلب گردد.

وی در خصوص  اختصاص  آرامستان  به عنوان  آرامگاه  گفت:منطقه آرامستان  منطقه  زیبا  با  چشم انداز  بدیع  و یک نقطه گردشگری هست و به نظر  می رسد  بهتر  است  محوطه  ملا مجد الدین  توسعه  پیدا کند.

مصطفی شیرزاد :در کار  شورایی،در ابتدای  راه هستیم

عضو سابق شورای شهر  ساری  با تشکر  از برگزاری  کنندگان  این جلسه،اظهار داشت:در دوره های  اول و دوم  و سوم  کار هایی انجام  شد  که  باید  به آنها  توجه  شود  و البته  نواقصی  هم  اگر  هست  باید  برطرف  گردد.

مصطفی شیرزاد  ادامه داد:شورا  نماد  دموکراسی و  از برکات  دولت  اصلاحات است که  بعد  از 20 سال وقفه ،تحقق پیدا  کرد  با این  وجود باید  قبول کنیم که از نظر مدیریت  شورایی  در ابتدای  راه هستیم  چون  کشور های پیشرفته  با 200 -300 سال سابقه  در   دموکراسی  هنوز با مشکل مواجهند و طبیعی  است  که  ما چالش هایی داشته  باشیم  و نباید  عجله کنیم .

وی تاکید کرد :مهم این است  که  ایراد  ها  را  هر چه  سریع  تر  برطرف  سازیم.

شیرزاد خاطرنشان کرد:خرد جمعی و عقل جمعی همیشه راهگشاست.   

نادعلی رمضانپور : بعد از 14 سال ساری شاهد توسعه نسبی شد

نادعلی رمضانپور یکی دیگر از اعضای سابق شورای شهر ساری در سخنانی با اشاره به گذشت حدود 14 سال ازعمر نهاد شورا تصریح کرد: تازه ساری شاهد یک توسعه نسبی شد که آن هم محصول مشارکت مردم و تلاش شوراها و شهرداران است

وی گفت: هر چند ساری هنوز درحد مرکز استان نیست ولی کارهای خوبی دراین شهر صوت گرفت که به هر سه دوره شورا تعلق دارد .

رمضانپور باتاکید بر این که باید با گسترش تفکر جمعی ، شهر خود را پویا کنیم کسب موفقیت در فعالیت شورایی را مستلزم همدلی ، تفاهم ، بالابردن آستانه صبر و تحمل و استفاده از تجارب شوراهای دیگر دانست

میرصالح صالحی نیا : اگرچیزی در چنته دارم حاصل تجربه است

صالحی نیا که در دوره قبلی نیز در شورای شهر ساری عضویت داشت  این روز را یک روز به یادماندنی توصیف کردو گفت :بنده افتخار این را داشتم که قبل از تشکیل شورا درعمران شهری مشارکت داشتم از جمله درآغاز کار کمربندی جنوبی که شهرداری منطقه با دست خالی شروع کرده بود .

وی  با ابراز خرسندی  از فراهم  شدن  فرصتی  برای تبادل نظر و تضارب آراء بین اعضای دوره های مختلف شورای  شهر  ،اظهار داشت:اگر چیزی در چفته دارم  حاصل استفاده از تجارب دیگران است  و امیدواریم این همدلی پا برجا باشد

سید علی بهروش :در هر 3دوره شاهد  تلاش  همکارانم بودم

سید علی بهروش که در هر سه دوره شورای اسلامی شهر ساری  عضویت داشته است با بیان اینکه افتخار می کنم  در دوره های سه  گانه  از نعمت  دوستان  خوب،متفکر،و تلاشگر برخوردار بوده ام ،افزود:در هر سه دوره  شاهد  کوشش  و جدیت  همکارانم  در شورا  بوده  و به  عنوان  یک عضو  کوچک  در کنارشان  کسب تجربه  کرده ام.

جمال باقری:نباید دوره های مختلف شورا را با هم  مقایسه کرد

جمال باقری عضو  سومین  دوره  شورای شهر ساری  نیز در سخنانی  با تشکر از  حضور  اعضای  سابق  این  شورا،اظهار داشت:ارزیابی  عملکرد  شورا باید  با  در نظر گرفتن  چینش  دستگا ههای  دولتی و غیر دولتی   و با توجه  به شرایط  مقطع زمانی  و  اوضاع  سیاسی- اقتصادی زمان فعالیت  شورا  انجام  گیرد  لذا  نمی توان  شوراهای دوره های مختلف را با هم مقایسه کرد چون اساسا قیاسی مع الفارق است وی خاطر نشان کرد : اعضای شورا در دوره های قبل واقعا زحمت کشیدند و اساسا حضور آنها در شورا خودیک نوع فداکاری بود چون ورود به عرصه رای و قضاوت مردم جسارت و شهامت میخواهد بنابراین اقدامات این عزیزان برای ما ارزشمند و قابل تقدیر است

رضایی فرح آبادی : دنبال نواقص دیگران نیستیم

رضایی فرح آبادی نیز به عنوان یکی از میزبانان جلسه با تشکراز حضوراعضای سابق شورای شهر ساری در این مراسم اظهار داشت :مادنبال نواقص دیگران نیستیم بلکه دنبال برنامه ریزی برای عمران و توسعه شهر هستیم وی بابیان این که مردم هر منطقه ای ازطبیعت سرزمین خود تاثیر می پذیرند،افزود :ما مازندرانی ها آدم های پرتلاش هستیم ولی باید درکار جمعی بیشتر تمرین کنیم.

گفتنی است درپایان این جلسه به اعضای دوره های قبلی شورای شهر ساری به رسم یادبود لوح تقدیر و هدایایی اهدا شد .